Otroška maškarada 2013 Lokrovec

Pust je čas, ki se ga najbolj veselijo otroci, saj se na ta dan lahko našemijo v maškare. Običaj izhaja iz pradavnine, ko so naši predniki verovali, da bodo na ta način pregnali zimo in priklicali pomlad.

Ta običaj pri gasilcih negujemo že vrsto let. Kljub sneženju je prišlo v soboto, 9. 2. 2013, s pričetkom ob 16. uri kar veliko otrok iz našega požarnega rajona.

Otroci so bili našemljeni v različne maske, prav tako tudi nekateri starši, še posebej je izstopala družina, ki so se našemili v zelo aktualno masko ,,granitne kocke,, z napisom GOTOF JE!

Poleg rajanja in plesa je pri nas že tradicionalno, da imamo pripravljene zanimive igre, v katere so vključeni otroci in starši. Vsaka zmagovalna skupina je dobila praktično nagrado (beležko, svinčnik, šilček, zvezek, bombice, nalepke…), tolažilna nagrada je bila balon in bombon.  Gasilsko društvo je poskrbelo, da je bila vsaka maska nagrajena s krofom in sokom.

Otroci so neizmerno uživali in rajali do poznih večernih ur.

Mojca Križnik

Ta vnos je bil objavljen v prireditve. Zaznamek za trajno povezavo.

Komentiranje je zaprto.